Ostatnie zorganizowane przez nas warsztaty to:

5 Katowickie Warsztaty Gospel

data: 8-9 października 2022

miejsce: MDK „Szopienice-Giszowiec”
ul. Hallera 28, Katowice

Zapraszamy na jubileuszową, piątą edycję naszych wyjątkowych warsztatów gospel. Spędź z nami energetyczny weekend, naucz się cudownych piosenek i stwórz z nami najpiękniejszy chór na Śląsku!

Warsztaty to dwa dni intensywnej nauki z profesjonalnymi instruktorami gospel. W czasie jednego weekendu ponad 100-osobowy chór przygotowuje materiał na koncert, który gramy na finał warsztatów. To świetna okazja do przełamania swoich barier, poznania gospelowych ludzi i naładowania baterii pozytywną energią przed zimą. Na warsztatach odnajdą się zarówno doświadczeni gospelowicze jak i ci, którzy dopiero chcą zacząć przygodę z muzyką. Nie trzeba znać nut ani języka angielskiego! Na sali będzie z nami, znana z poprzednich edycji, tłumaczka – Krysia Sobecka.

W naszych warsztatach gospel wyjątkowe jest to, że jest to impreza dla całej rodziny. Chór tworzą zarówno dorośli jak i dzieci, a część repertuaru wybrana jest dla najmłodszych. Dzieci podczas specjalnej próby Gospel Kids uczą się 2 piosenek z naszą instruktorką Alicją Andrejczuk, które zaśpiewają podczas koncertu finałowego.

Instruktorzy

KIERON BYGRAVES

Kieron Bygrave po raz pierwszy odkrył swój talent wokalny w wieku 8 lat. Wychował się w chrześcijańskim domu Raymonda i Rachel Bygrave, a pierwszym zaśpiewanym przez niego utworem było „His eye is on the sparrow”. Od tego momentu jego zamiłowanie do śpiewania nie ustawało.

W wieku 16 lat Kieron poszedł do college’u, aby kontynuować swoją drogę wokalną. Zdał egzaminy ze śpiewu i treningu wokalnego, co zaprowadziło go na uniwersytet, gdzie stał się wybitnym studentem, kończąc z wyróżnieniem studia w dziedzinie inżynierii dźwięku i akustyki. Następnie kontynuował edukację studiując produkcję muzyczną i performance.

Niestety, w 2012 r. u Kierona zdiagnozowano nowotwór, ale nie powstrzymało go to przed realizacją swoich marzeń związanych z muzyką. Kieron walczył z nowotworem przez trzy lata, aż w końcu w 2015 r. udało mu się pokonać chorobę. Niestety, powróciła ona w 2016 r., a Kieron był jeszcze bardziej zdeterminowany, by pokonać ją ponownie. Udało mu się to w 2017 r.

Kieron spędził większość swojego życia, będąc przykładem dla wielu ludzi wokół siebie i pracując u boku największych artystów gospel. Pracował między innymi u boku jedynego w swoim rodzaju Colina Williamsa, znanego instruktora gospel i przyjaciela. Kieron jest w trakcie drogi do zostania dyplomowanym instruktorem muzyki, aby móc dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do sztuki.

ALICJA ANDREJCZUK

Wokalistka, śpiewa od 4 roku życia. Z muzyką gospel związana od 12 roku życia.

Od 2016 roku była chórzystką i solistką w katowickim chórze Gospel Sound, w 2018 roku pełniła w nim także funkcję dyrygentki. Razem z Gospel Sound występowała w Bottrop na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel.

Od 2018 roku jest wokalistką w zespole Tree of Sounds. W 2018 roku wzięła udział w pierwszej edycji programu „Śpiewajmy Razem. All Together Now”.

W 2019 roku była instruktorem podczas 4. Katowickich Warsztatów Gospel.

Od 2021 roku tworzy z Arturem Wypichem duet dWA.

Współpracowała z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej takimi jak: Gabriela Gąsior, Katarzyna Gärtner, Wayne Ellington, Colin Williams, Colin Vassell, Brian Fentress, Zbigniew Wodecki, zespół DŻEM, DeocentriCity.

Muzyka

ARTUR WYPICH

Pianista, kompozytor i aranżer.

Wieloletni akompaniator i producent muzyczny katowickiego chóru Gospel Sound.

Był pianistą i aranżerem w zespole Brian Fentress feat. ReGeneration, który wydał album Live DVD „Lighthouse”.

Jest założycielem zespołu Tree of Sounds, który w 2019r. autorskim singlem „This is how it works” wygrał Grand Prix „Kryształowa Barka” na IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja, czyli Happy Day” w Kielcach w kategorii najlepszy utwór autorski.

Od 2021 roku tworzy wraz z Alicją Andrejczuk duet dWA.

Współpracował z wieloma artystami (m.in. Brian Fentress, Wayne Ellington, Lisa Toussaint, Ruth Waldron, DeocentriCity, ReGeneration, Gospel Joy, Holy Noiz) w charakterze pianisty, akompaniatora, aranżera i dyrektora muzycznego podczas koncertów i warsztatów muzyki gospel.

Program

8.10.2022 | sobota

08.00 – 09.00 Rejestracja uczestników

09.00 – 09.15 Przywitanie, informacje organizacyjne

09.15 – 11.30 Zajęcia warsztatowe cz. I

11.30 – 12.00 Przerwa

12.00 – 13.30 Zajęcia warsztatowe cz. II / Zajęcia warsztatowe Gospel Kids

13.30 – 15.00 Przerwa obiadowa

15.00 – 17.00 Zajęcia warsztatowe cz. III

17.00 – 17.30 Przerwa

17.30 – 19.00 Zajęcia warsztatowe cz. IV

19.45 Koncert Instruktorów (WSTĘP WOLNY!)

9.10.2022 | niedziela

8.30 Msza Święta (dla chętnych) – kościół MB Nieustającej Pomocy, ul. Siewna 25

10.00 – 11.30 Zajęcia warsztatowe cz. V

11.30 – 12.00 Przerwa

12.00 – 13.30 Zajęcia warsztatowe cz. VI

13.30 – 14.30 Przerwa obiadowa

14.30 – 16.30 Zajęcia warsztatowe – PRÓBA GENERALNA – duży chór i Gospel Kids

16.30 – 18.00 Przerwa (czas na przygotowania do Koncertu Finałowego)

18.00 Koncert Finałowy (WSTĘP WOLNY!)

Ważne informacje

ZABIERZ SWÓJ KUBEK

Prosimy weź swój kubek, do którego nalejesz sobie kawy lub herbaty. Szkoda zaśmiecać świat kolejnymi jednorazówkami.

STRÓJ NA KONCERT FINAŁOWY

Uczestników warsztatów na koncert finałowy obowiązuje strój w kolorze CZARNYM (bez wzorków w innych kolorach). Typ stroju: DOWOLNY, jeśli Panie zdecydują się na sukienkę – proszone są o założenie czarnych kryjących rajstop. Organizatorzy zapewniają wspólny dla wszystkich element kolorystyczny.

KOSZTY

Koszt uczestnictwa w dwudniowych warsztatach oraz występ podczas koncertu finałowego to 139 złotych. Dzieci do lat 6 zapraszamy nieodpłatnie. Rodziny, dla których koszt uczestnictwa jest przeszkodą, prosimy o kontakt pod numerem 696 911 883.

POSIŁKI

Uczestnikom warsztatów proponujemy obiady oraz kolację na ciepło w sobotę. Do MDK posiłki zostaną przywiezione przez firmę cateringową. Do wyboru są opcje mięsna oraz bezmięsna. Po zapoznaniu się z menu, na etapie uzupełniania formularza można zdecydować o wyborze pakietu z posiłkiem lub bez. Koszt jednego obiadu to 20 zł. Koszt kolacji to 12 zł.

SOBOTA – OBIAD – 20 zł
Mięsny: Rolada śląska wieprzowa, kluski, kapusta
Wege: Kotlety wegetariańskie z pieczarkami oraz serem feta, kasza, surówka

SOBOTA – KOLACJA – 12 zł
Mięsna: Bogracz z bułką
Wege: Gulasz wegetariański z ciecierzycą i bułką

NIEDZIELA – OBIAD – 20 zł
Mięsny: Pieczeń wieprzowa nadziewana czosnkiem z rozmarynem, kluski, kapusta
Wege: Pieczona papryka faszerowana warzywami, serem mozzarella oraz ryżem w sosie pomidorowym

KONTAKT

Jeśli masz pytania lub nie przyszedł do Ciebie mail z formularzem rejestracyjnym pomimo zostawienia swoich danych powyżej – koniecznie zadzwoń pod numer: 790 556 313 lub napisz: kontakt@gospelbezgranic.pl.


ORGANIZATORZY:

PARTNERZY:

SPONSORZY:

PATRONI MEDIALNI: